تبلیغات
حس خوب زندگی - حملات هکری به سونی؛ از پلی‌استیشن تا هواپیمای رئیس

حملات هکری به سونی؛ از پلی‌استیشن تا هواپیمای رئیس

شنبه 24 مهر 1395 09:42 ب.ظ

 

حملات هکری به سونی؛ از پلی‌استیشن تا هواپیمای رئیس

 • حملات هکری به سونی؛ از پلی‌استیشن تا هواپیمای رئیس

  یکی از جنبه‌های جالب این حمله هکری کشیده شدن دامنه آن به هواپیمای جان اسمدلی، رییس بخش تفریحات آنلاین شرکت سونی بوده که امروز در حال مسافرت بوده است.

  شبکه بازی پلی‌استیشن به علت حملات هکری از نوع DOS در شمال آمریکا از کار افتاده و کاربران به آن دسترسی ندارند.

  به گزارش فارس به نقل از تک کرانچ، گروه هکری موسوم به Lizard Squad مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است. این حملات در برخی نقاط کماکان ادامه دارد و مقامات سونی مدعی هستند که در اثر حملات یاد شده اطلاعات شخصی کاربران افشا نشده است.

  کاربران می‌گویند در بهترین حالت بیش از ۱۰ساعت به شبکه بازی پلی استیشن دسترسی نداشته اند و در برخی مناطق دیگر این اختلال بیش از این به طول انجامیده است.

  یکی از جنبه‌های جالب این حمله هکری کشیده شدن دامنه آن به هواپیمای جان اسمدلی، رییس بخش تفریحات آنلاین شرکت سونی بوده که امروز در حال مسافرت بوده است. پس از آنکه تهدید امنیتی علیه این هواپیما رخ داد، خلبان آن را به سمت شهر فونیکس آمریکا هدایت کرد و بار آن بازرسی شد.

  این اقدام پس از آن رخ داد که اعضای گروه هکری Lizard Squad در حساب توییتر خود مدعی شدند که مواد منفجره در هواپیمای حامل جان اسمدلی کار گذاشته شده است. کارشناسان می‌گویند ممکن است هدف هکرها از انتشار این پیام هشداردهنده منحرف کردن پرواز مدیر سونی به دلیل دیگری باشد. اما هنوز مشخص نیست عامل این مساله چه بوده است.